Zmarł pochodzący z Polic ks. Henryk Melerski, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Sielsku. Tłumy policzan, a także mieszkańcy Dekanatu Łobez pożegnały w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Policach i na Cmentarzu Komunalnego w Policach. 

Czytaj więcej...

Sklepik z Ziołami Braci Zakonnych Bonifratrów został otwarty 8 czerwca 2018 r. przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tanowie. Podczas uroczystości Odpustowej ks. Tomasz Kałuża z parafii Najświętszego Zbawiciela w Szczecinie poświęcił nowo otwarty sklepik wraz z ziołami.

Czytaj więcej...

W pierwszej połowie maja tego roku Tumultus Gaudium - zespół,  który działa przy parafii pw. św. Kazimierza w Policach, rozpoczął nagrywanie swojej pierwszej płyty. Udało się. Z tej okazji członkowie Tumulusa pragną przybliżyć to, jak doszło do realizacji tego przedsięwzięcia. 

Czytaj więcej...

Mieszkanka Nowego Warpna Irena Sobiecka pilnie potrzebuje krwi 0 Rh- lub B Rh-. Obecnie leczona jest ona w szczecińskim szpitalu klinicznym przy ul. Unii Lubelskiej - jej stan jest ciężki. Aby uniemożliwić zbiórkę krwi, z inicjatywy Klubu Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej w Policach im. H. Dunanta oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Szczecinie w sobotę do Polic przyjedzie Mobilny Punkt Poboru Krwi, czyli tzw. krwiobus. 

Czytaj więcej...

Ponad 9 tys. zł trafiło do puszek wolontariuszy kwestujących w minioną niedzielę pod kościołem pw. św. Kazimierza w Policach. Zbiórka została zorganizowana z inicjatywy Fundacji SiePomaga, a pieniądze zostaną przekazane na leczenie chorej na raka kory nadnerczy Małgorzaty Dyszkant.

Czytaj więcej...

Jasienicki Orszak Trzech Króli stał się już tradycją, która cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Policach-Jasienicy. Także i w tym roku wierni przeszli w inscenizacji wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat ulicami miasta, aby dojść do ruin klasztoru augustianów, gdzie powstała stajenka.

Czytaj więcej...

Był tort, ciasto, po brzegi wypełniona Sala Kasetonowa, oraz kolędy i pastorałki - te mniej i bardziej znane. Tak w skrócie wyglądał noworoczny koncert Tumultus Gaudium pt. "Hej kolęda kolęda", który odbył się w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Ten działający przy parafii pw. św. Kazimierza w Policach zespół muzyczny obchodzi właśnie 10-lecie istnienia.

Czytaj więcej...

Początek nowego roku zbiegł się z wykonaniem pierwszego, początkowego etapu budowy kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tanowie. W czwartek, na przygotowanym wcześniej terenie, wybetonowano ławy fundamentowe.

Czytaj więcej...

Tumultus Gaudium, zespół muzyczny działający przy parafii pw. św. Kazimierza, zaprasza na noworoczny koncert kolęd pt. "Hej kolęda kolęda!", który będzie częścią obchodów 10-lecia istnienia zespołu. Koncert odbędzie się w Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) o godz. 16:00, w Sali Kasetonowej domu parafialnego parafii św. Kazimierza.

Czytaj więcej...

W pierwszy dzień po Świętach Bożego Narodzenia, czyli 27 grudnia, księża z parafii pw. św. Kazimierza w Policach oraz z parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Policach-Jasienicy rozpoczną tradycyjne w tym okresie wizyty duszpasterskie, zwane potocznie "kolędą".

Czytaj więcej...

Luty 2020
N P W Ś C Pt S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
f