Jasienicki Orszak Trzech Króli stał się już tradycją, która cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Policach-Jasienicy. Także i w tym roku wierni przeszli w inscenizacji wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat ulicami miasta, aby dojść do ruin klasztoru augustianów, gdzie powstała stajenka.

Czytaj więcej...

Był tort, ciasto, po brzegi wypełniona Sala Kasetonowa, oraz kolędy i pastorałki - te mniej i bardziej znane. Tak w skrócie wyglądał noworoczny koncert Tumultus Gaudium pt. "Hej kolęda kolęda", który odbył się w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Ten działający przy parafii pw. św. Kazimierza w Policach zespół muzyczny obchodzi właśnie 10-lecie istnienia.

Czytaj więcej...

Początek nowego roku zbiegł się z wykonaniem pierwszego, początkowego etapu budowy kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tanowie. W czwartek, na przygotowanym wcześniej terenie, wybetonowano ławy fundamentowe.

Czytaj więcej...

Tumultus Gaudium, zespół muzyczny działający przy parafii pw. św. Kazimierza, zaprasza na noworoczny koncert kolęd pt. "Hej kolęda kolęda!", który będzie częścią obchodów 10-lecia istnienia zespołu. Koncert odbędzie się w Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) o godz. 16:00, w Sali Kasetonowej domu parafialnego parafii św. Kazimierza.

Czytaj więcej...

W pierwszy dzień po Świętach Bożego Narodzenia, czyli 27 grudnia, księża z parafii pw. św. Kazimierza w Policach oraz z parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Policach-Jasienicy rozpoczną tradycyjne w tym okresie wizyty duszpasterskie, zwane potocznie "kolędą".

Czytaj więcej...

- Niech Święta Narodzenia Pańskiego przypominają nam, że i my jesteśmy napełnieni Duchem Świętym - pisze ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, w życzeniach przygotowanych z okazji Uroczystości Narodzenia Pańskiego. 

Czytaj więcej...

Redakcja portalu Świadomi Chrystusa wszystkim Czytelnikom oraz sympatykom z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego życzy spokojnych, radosnych dni, w których wspominamy Tajemnicę Wcielenia. Ponad 2000 lat temu w Betlejem (czyli w Domu Chleba) narodził się sam Bóg, nasz Zbawiciel. 

Czytaj więcej...

Po wielu miesiącach przygotowań, w kościele pw. św. Kazimierza w Policach zamontowany został nowy witraż z motywem o tematyce maryjnej. Został wykonany w tym samym stylu i przez tego samego artystę co zamontowany dokładnie rok temu witraż z motywem Chrztu Polski.

Czytaj więcej...

W niedzielę w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła miłośnicy muzyki klasycznej mogli wysłuchać połączenia muzyki chóralnej z muzyką organową. Głównym punktem programu był utwór Missa Brève Nr. 7 in C Charlesa Gounoda - francuskiego XIX-wiecznego kompozytora, który został wykonany przez dwa połączone chóry pod dyrekcją Julii Figiel: policki Cantore Iuvenum oraz Chór Kościelny z Brüssow. Za jasienickimi organami usiadł Krzysztof Figiel.

Czytaj więcej...

Parafia pw. św. Kazimierza bardzo serdecznie zaprasza na Mszę św. w Godzinie Łaski, która zostanie odprawiana w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, wedle polecenia otrzymanego w objawieniu przez od Matki Bożej przez pielęgniarkę Pierinę Gilli w Montichiari we Włoszech. Msza św. w kościele św. Kazimierza rozpocznie się o godz. 12:00.

Czytaj więcej...

Styczeń 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
f