W pierwszej połowie maja tego roku Tumultus Gaudium - zespół,  który działa przy parafii pw. św. Kazimierza w Policach, rozpoczął nagrywanie swojej pierwszej płyty. Udało się. Z tej okazji członkowie Tumulusa pragną przybliżyć to, jak doszło do realizacji tego przedsięwzięcia. 

"Nad tym projektem pracowaliśmy od września 2017 roku. To był dla nas wyjątkowy czas, nie tylko ze względu na to, iż w roku tym obchodziliśmy 10-lecie istnienia naszego zespołu, ale także ważne dla nas było to, iż każdą niemal próbę poświęciliśmy na przygotowywanie i dopracowywanie piosenek, które miały znaleźć się na płycie.   

Pod czujnym okiem i uchem ? Bartka Pudło, który jest dyrygentem chóru Maria Cantat, ćwiczyliśmy emisję głosu, artykulację oraz głosy do poszczególnych piosenek. Wszystkie uwagi były dla nas niezwykle ważne, a w te przygotowania wkładaliśmy całych siebie. Chcieliśmy bowiem, aby piosenki poruszały serca, a myśli kierowały w stronę Boga!   

W styczniu 2018 roku, tuż po wspólnym Kolędowaniu, udaliśmy się do miejsca produkcji nagrań, którym było było studio KabArt Dariusz Kabaciński. Przeprowadziliśmy wtedy rozmowy dotyczące ustalenia terminów i ceny. Wtedy też zdecydowaliśmy, w jaki sposób to nasze pierwsze nagranie ma przebiegać. Korzystaliśmy przede wszystkim z bardzo dużej wiedzy i doświadczenia Pana Dariusza Kabacińskiego. Od lutego część muzyczna zespołu wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami, czyli Patrykiem (perkusja) oraz Czarkiem (gitara elektryczna), ćwiczyła dźwięki każdego instrumentu i często od nowa aranżowała materiał. A wszystko po to, aby nawet ci, którzy znają nasze piosenki, mogli na nowo je odkryć. Warto podkreślić, że wszystkie utwory znajdujące się na naszej płycie są piosenkami autorskimi, których teksty w zdecydowanej większości pochodzą z kart Pisma Świętego. Natomiast autorką pozostałych tekstów oraz muzyki do nich jest Marzena Rafacz. Jedna piosenka jest autorstwa Michała Gucmy, który przed laty z nami współpracował.   

Dzięki wspólnemu trwaniu na modlitwie, a także tej szczególnej więzi, jaka się między nami przez te 11 lat wspólnego śpiewania i grania na chwałę Boga wytworzyła, a także dzięki pomocy osób spoza zespołu, poradziliśmy sobie ze wszelkimi przeciwnościami i pełni pozytywnej energii i zapału zaczęliśmy nagrania. To właśnie profesjonalne podejście Pana Dariusza do nagrania tej płyty sprawiło, że udało nam się w tak krótkim czasie nagrać część muzyczną  i wokalną. Był to wspaniały czas: pełen  radości  z tego, że tworzymy coś niezapomnianego i wyjątkowego. Cieszyło nas to, że możemy to robić razem na chwałę Boga i ku pożytkowi ludzi.

Na tę chwilę piosenki przechodzą mix i mastering, a my wszyscy mamy wielką nadzieję, że jesienią 2018 roku nasza płyta ujrzy światło dzienne.

Chcielibyśmy zatem serdecznie podziękować tym wszystkim, dzięki którym ta płyta została nagrana i z pewnością zostanie wydana.Przede wszystkim dziękujemy ks. kanonikowi Waldemarowi Gasztkowskiemu, Proboszczowi parafii Św. Kazimierza, za możliwość korzystania z pomieszczeń parafialnych, za cierpliwość przy wielogodzinnym wysłuchiwaniu muzyki oraz za wsparcie materialne i modlitewne. Dziękujemy również tym osobom, które wspierały nas swoją modlitwą, dobrym słowem i zachęcały do pracy. Dziękujemy ludziom, którzy w jakikolwiek sposób wsparli nas materialnie; np. poprzez zakup kubka, kalendarza, a nawet ciasta, kawy i herbaty podczas corocznego Kolędowania. Dziękujemy Urzędowi Gminy Police za wsparcie finansowe. Naszemu Opiekunowi Duchowemu Ks. Marcinowi Gudełajskiemu oraz byłemu Opiekunowi Ks. Łukaszowi Śniademu, dziękujemy za wsparcie modlitewne oraz Bartkowi Pudło za poświęcony czas, a także za nieocenioną pomoc przy ćwiczeniu głosów i obecność z nami w studio."

POZOSTAŁE INFORMACJE

Luty 2020
N P W Ś C Pt S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
f