Portal "Świadomi Chrystusa" powstał na bazie czasopisma o tym samym tytule, które powstało w marcu 1992 r., jako jedna z najstarszych gazet parafialnych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Od samego początku gazeta była wydawana przez parafię pw. św. Kazimierza w Policach. W zamyśle grona redakcyjnego tworzącego "Świadomi Chrystusa" gazeta była (i jest do dzisiaj) otwarta dla wszystkich, dlatego na jej łamach pojawiają się artykuły nadsyłane przez osoby z różnych wspólnot działających przy parafii. Przy tworzeniu kolejnych numerów redakcji przyświeca hasło "gazeta dobrych wiadomości", co jest niezwykle istotne w dzisiejszych czasach, kiedy to wśród nagłówków medialnych królują informacje negatywne. W naszym czasopiśmie można więc przeczytać relacje z wydarzeń z życia parafii, z istotnych wydarzeń dekanalnych i archidiecezjalnych, ale także wiele tekstów publicystycznych o istotnych kwestiach życia religijnego i społecznego.

Portal "Świadomi Chrystusa" powstał pod koniec marca 2015 r. i jego profil nie różni się zbytnio od charakterystyki papierowego wydania gazety. Jego powstanie związane jest przede wszystkim z ewolucją dzisiejszego świata mediów, w którym aktualność - swoista żywotność - informacji ulega ciągłemu skracaniu, przez co wiele wydarzeń, chcąc nie chcąc, było pomijanych w papierowym wydaniu czasopisma. Portal ten wychodzi także naprzeciw potrzebie stworzenia w Internecie miejsca, w którym można by sięgnąć po zebrane informacje z parafii dekanatu polickiego

Serdecznie zachęcamy wszystkich chętnych (zarówno pochodzących z parafii św. Kazimierza w Policach, jak również parafian ze "Starych" Polic, Jasienicy, Tanowa, Trzebieży i Nowego Warpna) do współpracy i współtworzenia tego portalu. Czekamy na Wasze zdjęcia, relacje z wydarzeń, a także wszelkiego rodzaju teksty publicystyczne na tematy religijne i społeczne. Prosimy o ich nadsyłanie na adres e-mail: redakcja@swiadomi-chrystusa.pl.

Redakcja zastrzega sobie prawo do podjęcia w razie potrzeby decyzji o niepublikacji nadesłanego materiału lub o ingerencji w jego treść.


 

Wydawca:

Parafia pw. św. Kazimierza w Policach
ul. ks. kard. S. Wyszyńskiego 2f
72-009 Police

Adres redakcji:

Parafia pw. św. Kazimierza w Policach
ul. ks. kard. S. Wyszyńskiego 2f
72-009 Police
Kliknij, aby zobaczyć na mapie.


Kontakt z redakcją: redakcja@swiadomi-chrystusa.pl

Redaktor naczelny: ks. kan. Waldemar Gasztkowski, dziekan (email: wgw2f@wp.pl)
Administrator serwisu: Jakub Siusta (email: admin@swiadomi-chrystusa.pl, tel. kom. 661 915 818)


Portal "Świadomi Chrystusa" z założenia funkcjonuje jako projekt non profit (tj. niekomercyjny). Jednak każdy, kto chce wesprzeć nasze dzieło ofiarą w dowolnej kwocie, może wpłacić pieniądze na konto bankowe parafii pw. św. Kazimierza w Policach z dopiskiem "wsparcie portalu Świadomi Chrystusa".

Numer konta parafii: 97 1020 4795 0000 9102 0286 1367


Portal funkcjonuje w oparciu o przepisy Konkordatu pomiędzy Stolicą Apostolską a Rzecząpospolitą Polską, Ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego oraz Ustawy o gwarancjach wolności sumienia i wyznania.

Luty 2020
N P W Ś C Pt S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
f